Światowy Tydzień Mózgu przypada w tym roku od 15 do 21 marca 2021 r. Włączamy się w tę akcję, aby popularyzować wiedzę na temat mózgu, układu nerwowego, narządów zmysłów, ich budowy, działaniu i znaczeniu w życiu człowieka.

Być może zastanawiasz się czasami nad tym:

– gdzie się tworzą emocje?

– co się dzieje w naszym organizmie, gdy się zakochamy?

– jak się skutecznie uczyć?

– co to jest „pierwsze wrażenie”?

– skąd się bierze smak?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w krótkich filmikach przygotowanych przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, które znajdują się pod linkiem:

W ramach akcji Tydzień Mózgu zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno – informatycznym dla klas IV – VIII:

Jak dbam o mój mózg?

Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie na Platformie Moodle w kursach: Konkurs – Jak dbam o mój mózg, przygotowanych z podziałem na kategorie wiekowe dla uczniów klas IV – V i VI – VIII.

Izabella Bodnar