10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji grupy przedszkolne zebrały się na holu, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Dzieci były odświętnie ubrane i każde z nich miało przyczepiony kotylion. W podniosłym nastroju wspólnie uczciły to ważne święto.
Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Gabriela Rojek, która powitała wszystkie zebrane przedszkolaki. Dzieci z grupy „Motylki”, przygotowane przez wychowawczynię oraz ich rodziców, zaprezentowały uroczystą inscenizację z okazji święta naszej Ojczyzny. Część artystyczna rozpoczęła się od wysłuchania najbardziej znanej w naszym kraju pieśni patriotycznej – „Roty”, a zakończyła się wspólnie odśpiewanym hymnem narodowym. Recytując i śpiewając, dzieci przypomniały symbole narodowe i uczciły Narodowe Święto Niepodległości.
Podniosła atmosfera, odświętne stroje i piękny program artystyczny przypomniały, że wszyscy powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami.
Tego dnia również odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Jestem Polką i Polakiem”, którego celem było przede wszystkim kształtowanie wartości i postaw patriotycznych wśród dzieci.
Komisja w składzie: wicedyrektor Maria Żemojtel oraz szkolny pedagog Bogusława Ryska wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce
Emilia Lizak „Biedronki”
Bartosz Tomaszewski „Motylki”

II miejsce
Kaja Kędziorska „Biedronki”

III miejsce
Tomasz Mańkowski „Biedronki”

WYRÓZNIENIE
Julia Jabłońska „Biedronki”
Filip Jabłoński „Biedronki”
Antonina Piekarska „Motylki”
Wiktoria Chwiłka „Motylki”
Piotr Sztupek „Żabki”
Paweł Wietchy „Motylki”
Kaja Kowalska „Biedronki”
Natalia Bednarczuk „Motylki”

więcej

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Emilia Hilscher
Natalia Łużyńska