Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie była organizatorem XVI Gminnego konkursu ortograficznego, który odbył się 10 XII 2019 roku. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną.

Uczniowie ze szkół w Królikowie, Kołaczkowie, Kowalewie, Turze i Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie zmagali się z zawiłościami mowy polskiej w pięciu kategoriach wiekowych: klas IV, V, VI, VII i VIII. Czworo spośród reprezentantów naszej szkoły osiągnęło wysokie wyniki i otrzymało nagrody.

Wyniki:

1 miejsce, czyli tytuł Mistrza Ortografii w kategorii klas 6 otrzymała Zuzanna Skibińska.

W swoich kategoriach wiekowych zostali wyróżnieni: Zofia Skibińska, Nina Stachowiak i Rafał Kuczbański.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Klaudia Posłuszna