15 listopada 2019 uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie zrealizowali lekcję wiedzy o społeczeństwie i historii w Warszawie.
Młodzież poznała historię polskiego parlamentaryzmu, organizację i instytucje sejmowe, architekturę obiektów sejmowych Parlamentu RP w Warszawie. Kolejnym etapem lekcji było poznanie historii Zamku Królewskiego, zapoznanie się z architekturą i zabudową Starego Miasta oraz podziwianie obrazów Jana Matejki znajdujących się w Muzeum Narodowym. W trakcie zwiedzania muzeum zadaniem młodzieży było odnalezienie obrazu olejnego Aleksandra Gierymskiego „Żydówka z pomarańczami”, który został zrabowany w okresie II Wojny Światowej, a następnie odzyskany w 2011 roku. Uczniowie odwiedzili również Grób Nieznanego Żołnierza.