2 października 2019 r. oddziały przedszkolne udały się na wycieczkę do Grodu Piasta, do Chomiąży Szlacheckiej. Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach wczesnośredniowiecznych, które stanowiły żywą lekcję historii.

W kuchni Rzepichy usłyszały pogadankę na temat upodobań kulinarnych dawnych Słowian. Miały możliwość przygotowania oraz degustowania podpłomyków z dodatkami.W skarbcu Mieszka dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji dotyczących pieniędzy, mennicy i handlu. Własnoręczne mogły bić monety i wziąć je do domu jako wspaniałą pamiątkę z pobytu w tym niezwykłym, historycznym miejscu.

Na końcu przedszkolaki dowiedziały się, jak wyglądało codzienne życie w grodzie. Zostały poczęstowane świeżutkim chlebem wypiekanym w tradycyjnym piecu. Bardzo im smakował ten przysmak, zwłaszcza gdy chlebek został posmarowany smalcem. 

Wycieczka była bardzo udana. Dzieci pełne wrażeń, emocji i niecodziennych przeżyć wróciły do domów. Przywiozły ze sobą wiele pamiątek, które będą im przypominały o tej żywej lekcji historii.

więcej