Katarzyna Wargulec, uczennica klasy V naszej szkoły wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie „Z ekologią bez granic”. W tym roku uczestnicy ukazywali „Cuda polskiej przyrody”. Napłynęło 291 prac plastycznych.

Kasia otrzymała nagrodę specjalną Kujawsko – Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Dziewczynka dostała książkę o owadach i ptakach oraz grę. Uczennica przedstawiła fruczaka gołąbka. Oto fragment pracy Kasi, w której wyjaśniła, dlaczego wybrała akurat tego motyla:

„Pewnego sierpniowego popołudnia zostałam zaproszona wraz z rodzicami  do znajomych, którzy mają duży ogród. W pewnej chwili, niedaleko nas pojawił się tajemniczy gość. Przyleciał do kwiatów pelargonii, wyciągnął długą ssawkę i spokojnie zaczął konsumować nektar. Zachowaniem przypominał kolibra, który szybko porusza delikatnymi skrzydełkami. Po powrocie do domu zaraz pobiegłam zobaczyć w internecie, któż to mógł być. Okazało się, że był to fruczak gołąbek – motyl dzienny z rodziny zawisakowatych. Bardzo się cieszę, że udało mi się poznać tak niezwykły dar natury, który żyje w Polsce tuż obok nas. Dlatego, gdy dowiedziałam się o konkursie „ Cuda Polskiej przyrody” postanowiłam stworzyć jego portret.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych osiągnięć!