Rejonowy Konkurs Wiedzy „O JASNOGÓRSKIEJ PANI – WIEM WSZYSTKO”

      Nawiązując do przeżywanej w październiku 2018 roku peregrynacji Obrazu Matko Bożej Jasnogórskiej w naszych parafiach, zorganizowałam konkurs wiedzy dla uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych oraz gimnazjalistów o historii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej oraz peregrynacji – pt. „O Jasnogórskiej Pani – wiem wszystko”. Konkurs ten odbył się 7 stycznia 2019 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej.

     W konkursie wzięło udział łącznie 6 zespołów: ze SP nr 2 w Szubinie,  SP w Królikowie, SP i Gimnazjum w Kowalewie. Pytania dotyczyły historii Obrazu Jasnogórskiego oraz przeżywanej w parafiach peregrynacji. Były też zadania tekstowe, w których najtrudniejszym okazało się nazwanie koron jasnogórskich. Po konkursie uczestnicy zgodnie stwierdzili, że konkurs był ciekawy. Konkursowym zmaganiom przyglądało się jury, w składzie: ks. Jacek Pawelczyk, p. Jolanta Makowiecka i p. Mieczysław Lubawy.

     III miejsce zajęła drużyna z SP w Kowalewie w składzie: Aleksandra Kusz, Weronika Brzykcy i Zofia Wabich.  II miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Kowalewie w składzie: Oliwia Wiśniewska, Weronika Umińska i Wiktoria Sikorska. Zwycięzcami konkursu została drużyna z SP w Królikowie w składzie: Wiktoria Śliwińska, Alicja Wolna i Daria Drzazga. Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu. Mam nadzieję, że konkurs przyczynił się do pokochania Matki Bożej i poznania znaku Jej obecności w historii naszej Ojczyzny – jakim jest Jasnogórski Obraz. Dziękuję nauczycielom, którzy przygotowali drużyny do konkursu.

                                                                                             Organizator Anna Pokorzyńska

Więcej …