W tym roku święto wszystkich nauczycieli, pracowników administracji i obsługi przypadło w niedzielę. W związku z tym, w naszej szkole, uroczyste obchody zostały przeniesione na piątek 12.10.2018 r. Tego dnia wszyscy uczniowie byli odświętnie ubrani również ze względu na odbywającą się Uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów.

Około godz.10.30 w sali gimnastycznej odbył się apel dla uczniów klas I – IV. Przedstawiona została krótka historia gatunku Homo Sapiens Educatorus. Uczniowie zaprezentowali niezbędny zestaw narzędzi dydaktycznych współczesnego nauczyciela. Następnie wychowawcy klas uhonorowani zostali drobnymi podarunkami w postaci pięknych róż.

Po zakończeniu pierwszej części obchodów Dnia Edukacji Narodowej w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas V-VIII oraz III gimnazjum w towarzystwie wychowawców i pozostałych nauczycieli pracujących w naszej szkole. Na scenie pojawili się uczniowie klas VIII oraz III gimnazjum, którzy ponownie zaprezentowali przedstawienie na temat ewolucji gatunku – Nauczyciela. Jednak tym razem poza kwiatami nauczyciele otrzymali jeszcze inne podarunki. Każdy z wychowawców został poproszony na środek sali gimnastycznej, a tam zaopatrzono go w niezbędny w pracy nauczyciela płaszcz zapewniający nietykalność. Wszyscy nauczyciele bardzo ucieszyli się z tego niezwykłego prezentu. Płaszczem ochronnym obdarowany został również Pan Wicedyrektor Tadeusz Brzykcy, który na zakończenie uroczystości złożył życzenia nauczycielom, pracownikom administracji oraz obsługi.

Za organizację obchodów Dnia Edukacji Narodowej odpowiedzialny był Samorząd Oddziałów Gimnazjalnych oraz Samorząd Szkoły Podstawowej, pod opieką pani Izabeli Bodnar oraz pana Stanisława Adamczyka.

więcej