Konrad Żygulski, uczeń klasy VII naszej szkoły, w roku 2017/2018 wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego organizowanym przez Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego oraz wojewódzkiego. Konrad przeszedł wszystkie etapy, osiągając wymagane wyniki, by ostatecznie uzyskać tytuł laureata.

W tym roku szkolnym w konkursach przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych na etapie szkolnym wzięło udział 23 229 uczniów.Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 1 455 uczniów z całego województwa. W rejonie bydgoskim tytuły laureatów z matematyki, języka polskiego, języka angielskiego i przyrody uzyskało 47 uczniów.

28 maja 2018 roku odbyła się gala laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego z rejonu bydgoskiego. Wszyscy spotkali się w sali konferencyjnej im. Bydgoskiego Marca 1981 roku Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty pan Marek Gralik oraz Dyrektor Generalny Urzędu Wojewódzkiego pani Monika Berger wręczyli Konradowi Żygulskiemu zaświadczenie oraz statuetkę laureata. Natomiast jego opiekunowi, pani Izabeli Terzimann dyplom gratulacyjny.

Laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dlauczniów szkół podstawowych przysługują następujące uprawnienia:  celująca roczna (semestralna) ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych objętych zakresem treści konkursu, zwolnienie z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty i tym samym uzyskanie z danego przedmiotu najwyższego wyniku oraz przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej niezależnie od kryteriów określonych w statucie szkoły i kryteriów określonych w sprawie rekrutacji do szkół, jeśli nie są wymagane szczególne predyspozycje kandydatów.

Serdecznie gratulujemy Konradowi tytułu i życzymy dalszych sukcesów!