29 maja 2018 uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie uczestniczyli w wycieczce szkolnej Śladami legend polskich. Wybrali się wraz z opiekunami do Puszczykowa, Kórnika i Rogalina.

W Puszczykowie odwiedzili Muzeum – Pracownię Literacką Arkadego Fiedlera. Obejrzeli eksponaty, które przywiózł ze swoich licznych podróży po świecie. Wysłuchali opowieści o tajemnicach piramid i obejrzeli replikę statku Santa Maria w skali 1:1, na którym płynął Krzysztof Kolumb podczas pierwszej wyprawy w poszukiwaniu drogi morskiej do Indii w 1492.

Kolejnym punktem wycieczki było Arboretum w Kórniku, najstarsze i najbogatsze w gatunki roślin arboretum w Polsce o powierzchni 50 ha. Znajdują się tam kilkusetletnie okazy drzew polskich, ponad stuletnie egzemplarze egzotycznych magnolii drzewiastych, żywotników, sosen, jodeł, cypryśników błotnych, miłorzębów japońskich oraz lilaków, forsycji, różaneczników i azalii.

Ostatnim miejscem, które zwiedzili nasi uczniowie, był zabytkowy zespół pałacowo-parkowy hrabiów Raczyńskich w Rogalinie. W pałacu znajdują się bogate stylizowane meble i piękna galeria malarstwa głównie portretowego.

Uczniowie wrócili do domu zadowoleni i pełni wrażeń.

Mariola Polańska