16 maja 2018 roku odbyło się spotkanie uczniów klas I i klasy II ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Szubinie.

Strażacy wyjaśnili uczniom na czym polega ich praca w straży i w jakiego rodzaju akcjach uczestniczą. Przypomnieli także, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Dzieci utrwaliły numery alarmowe ze szczególnym uwzględnieniem numeru do Straży Pożarnej 998 oraz numeru ratowniczego 112. Ponadto uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym podczas prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych i przymierzyć strój strażaka – ratownika.

Następnie odbył się profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej – oceną sytuacji i zabezpieczenia miejsca wypadku, oceną poszkodowanego i kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy oraz resuscytacją i reanimacją. Po prezentacji uczniowie chętnie ćwiczyli wykonywanie czynności ratunkowych pod czujnym okiem naszych gości.

Dziękujemy przedstawicielom straży pożarnej za przybycie i poświęcenie nam cennego czasu.

Wychowawcy klas I i klasy II