25 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się XV edycja Gminnego Konkursu Mitologicznego pt. „W labiryncie mitów”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas piątych.

Otwarcia uroczystości dokonała pani dyrektor, Gabriela Rojek. Organizatorkami konkursu były: Hanna Rajmann, Izabela Terzimann i Lidia Makowiecka. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie ze szkół w gminie Szubin. Nasze zaproszenie przyjęły szkoły z Kowalewa, Rynarzewa i Kołaczkowa.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu mitologii greckiej i rzymskiej oraz historii starożytnej. Uczestnicy konkursu udowodnili, że pojęcia mitologiczne „syzyfowa praca” czy „pięta Achillesa” są wiecznie żywe i nadal funkcjonują w naszym języku.

Po sprawdzeniu prac i podsumowaniu punktów zostały ogłoszone wyniki. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i upominki, które wręczyła pani dyrektor, Gabriela Rojek.

Zwycięzcami zostali:

1. miejsce – Aleksandra Kapłoniak- Szkoła Podstawowa w Kołaczkowie
  2. miejsce – Jędrzej Kasprzak- Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie
  3. miejsce – Nina Szymborska- Szkoła Podstawowa w Kołaczkowie
  4. miejsce -Wiktoria Żakowska- Szkoła Podstawowa w Kołaczkowie
  5. miejsce – Olga Kasprzak- Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie

Przyznano również wyróżnienia. Otrzymali je:

Krzysztof Lubawy – Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie

Piotr Chodorski – Szkoła Podstawowa w Kołaczkowie

Laureatom serdecznie gratulujemy, a nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do zmagań mitologicznych.

Konkurs mitologiczny jest bardzo lubiany przez uczniów i stał się już tradycją Dwójki.