27 marca br. uczniowie klasy IIIa wybrali się na wycieczkę do Radia Żnin FM. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia specjalistycznego sprzętu potrzebnego w codziennej pracy radiowca: konsolety, najróżniejszych mikrofonów, słuchawek, głośników i rejestratorów. Zobaczyli również pomieszczenia, z których nadawane są poszczególne audycje.

Każdy uczeń  mógł choć na chwilę poczuć się jak prawdziwy radiowiec, siadając przy mikrofonie ze słuchawkami na uszach. Dużym przeżyciem i wielką radością dla wszystkich dzieci było nagranie pozdrowień dla swoich bliskichoraz słuchaczy Radia Żnin FM.

Wyjazd do radia okazał się nie tylko mile spędzonym czasem, ale również dostarczył wielu przeżyć oraz nowych doświadczeń.

Alicja Walkiewicz