W środę, 25 października obchodziliśmy w naszej szkole dzień kundelka. Świętowanie  rozpoczęliśmy od ośpiewania piosenki „Kundel bury” autorstwa W. Chotomskiej.

„Motylki”, „Biedronki” oraz „Żabki” cały dzień realizowały zadania poświęcone tematyce psów. Poszerzyły wiadomości z zakresu znajomości różnych ras oraz poznały pozycję obronną tzw. „żółwika”. W trakcie zajęć wykonały też własne pieski z papieru, które zabrały ze sobą do domu.

Zwieńczeniem dnia było oglądanie prezentacji multimedialnej dotyczącej zasad opieki nad psem.

Przedszkolaki wykazały się niezwykłą wrażliwością na los bezpańskich zwierząt i aktywnie włączyły się do akcji zbierania karmy oraz darów dla psów ze schroniska w Bydgoszczy.