W środę ,18 października uczniowie klasy III d wraz z wychowawczynią wybrali się z wizytą na Komisariat Policji w Szubinie. Dzieci miały okazję zobaczyć różne pomieszczenia takie jak.: areszt , biura , pokój przesłuchań, pomieszczenie z „lustrem weneckim” , siłownię i szatnię. Zapoznały się z pracą policjantów oraz miały okazję obejrzeć sprzęt, jakim  posługują się funkcjonariusze na służbie. Atrakcją dla uczniów było odciśnięcie swojego palca na specjalnej karcie odcisków, którą zabrały na pamiątkę. Dzieci otrzymały od funkcjonariuszy odblaskowe breloki, które mają przypiąć do plecaków, by być lepiej widocznym na drodze. Na zakończenie wizyty wręczyliśmy Panom policjantom laurkę i zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie . Wizyta na komisariacie wzbudziła duże emocje .

Magdalena Wojtas – Gnat