25 maja 2017 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, wdrażanie do uważnego analizowania i rozwiązywania zadań tekstowych w oparciu o zdobytą wiedzę i umiejętności matematyczne, integrowanie społeczności szkół podstawowych i wyłonienie Gminnego Mistrza Matematyki wśród uczniów klas trzecich.

W konkursie wzięło udział 16  uczniów ze wszystkich  szkół podstawowych gminy Szubin. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zestaw 5 zadań tekstowych, które zostały przygotowane przez metodyków edukacji wczesnoszkolnej z Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Wyniki konkursu:

I  MIEJSCE: Zofia Paradowska – ZS w Rynarzewie

Sebastian Echaust – SP1 w Szubinie

II  MIEJSCE: Katarzyna Wargulec – ZS w Szubinie SP2

III MIEJSCE: Jakub Wesół – ZS w Kowalewie

Marcel Michalak – SP w Królikowie

Gracjan Pazderski – SP w Turze

Szymon Moniak – SP1 w Szubinie

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie nagrody książkowe, dyplomy i upominki w postaci gadżetów związanych z gminą Szubin. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy: Sylwia Kral i Grażyna Witkowska