02.06.2017 roku uczniowie klas drugich gimnazjum realizujący projekt edukacyjny z biologii  zatytułowany „Gluten – przyjaciel czy wróg?” prezentowali efekty swojej pracy. Na potrzeby projektu uczniowie m.in. stworzyli grę edukacyjną, wystawę produktów bezglutenowych i zawierających gluten, ankietę internetową na temat glutenu i nietolerancji tego składnika pokarmowego, w której wzięło udział 256 osób, doświadczenie prezentujące, czym jest gluten. W czasie prezentacji członkowie komisji projektowej  wzięli udział w quizie na temat glutenu. Nagrodą było pyszne bezglutenowe ciasto marchewkowe, które otrzymała pani Emanuela Zbylut. Publiczność również wzięła udział w quizie, w nagrodę z dobrą odpowiedź uczniowie częstowali się ciasteczkami kokosowymi (oczywiście bez glutenu).