24 maja 2017 roku Miłośnicy Książek z klasy III c,  wraz ze swoimi bliskimi, obchodzili w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie Dzień Rodziny. Wśród zaproszonych gości byli: rodzice, rodzeństwo, kuzynostwo i babcia.

     Podczas uroczystości uczniowie wystąpili w pantomimie ,,BAŚNI O DWUNASTU MIESIĄCACH” Janiny Porazińskiej do muzyki Antonio Vivaldiego z cyklu ,,Cztery pory roku”. Dzieci w przepiękny sposób tańcem, gestem i mimiką przeniosły widzów w zaczarowany świat  baśni, w którym toczy się  odwieczna walka dobra i zła. Dobro oczywiście zwyciężyło, a mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

     Podczas poczęstunku dzieci i ich bliscy rozwiązywali zagadki o rodzinie, przygotowane przez panią Marię Mańkowską, kierownika Oddziału dla Dzieci RBP w Szubinie. Pani Maria zaprezentowała gościom ciekawe książki dla najmłodszych czytelników, które można wypożyczyć w bibliotece. Oczywiście wszystkie propozycje związane były tematycznie z rodziną.

     Dzień Rodziny był doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz okazania sobie czułości i miłości. Dzieci na papierowych kwiatuszkach pisały najmilsze słowa, które chciałyby dedykować mamie i tacie. Rodzice i inni członkowie rodziny zapisali podobne słowa dla dzieci. Odczytując je sobie wzajemnie, czuliśmy ogromne wzruszenie.

      Nasze spotkanie było bardzo miłe.

     Dziękujemy pani Marii Mańkowskiej za gościnę i pomoc w organizacji uroczystości oraz za trzyletnią współpracę z naszym klubem Miłośników Książek.  

     Ogromne podziękowania kierujemy do NASZYCH WSPANIAŁYCH RODZICÓW, którzy przygotowali poczęstunek, dekoracje i stroje oraz oprawę muzyczną do naszego występu. 

więcej

Dzieci z klubu Miłośników Książek wraz z opiekunem Kariną Kuźniak- Garstecką