10 maja 2017 roku w Muzeum Ziemi Szubińskiej, z okazji 100. rocznicy objawień maryjnych w Fatimie miały miejsce dwa wydarzenia. Tytułem wstępu ks. dziekan Tadeusz Lesiński przypomniał wszystkim zebranym znaczenie religijne i historyczne wydarzeń fatimskich.

 

Pierwszym wydarzeniem było wręczenie nagród w Konkursie  Plastycznym o Fatimie pt.: „Pokutujcie”. Zorganizowała go p. Anna Pokorzyńska, katechetka z SP 2 w Szubinie, a  przeznaczony był dla uczniów klas O – III szkół podstawowych.

Nagrody zdobyli:

 1. Za pierwsze miejsce: Mikołaj Szpotański – kl. I a SP 2 Szubin oraz Oliwia Kłysik grupa Biedronki Samorządowe Przedszkole nr 2 Szubin  
 2. Za drugie miejsce: Oliwia Robaczewska – kl. III b oraz Maja Janicka grupa Żabki z oddziału Przedszkolnego przy SP 2 Szubin
 3. Za trzecie miejsce: Katarzyna Wargulec kl. III d SP 2 Szubin oraz Dominik Sadowski kl. III SP Kowalewo Wlkp.

Wyróżnienie otrzymali:

 1. Tatiana Tomkowiak – II d  SP 2 Szubin
 2. Igor Markowski – kl. II d SP 2 Szubin
 3. Zuzanna Adamowska – kl. II c SP 2 Szubin
 4. Anna Podos – kl. II c SP 2 Szubin
 5. Szymon Roga – kl. II c SP 2 Szubin
 6. Anna Harenda – kl. III a SP 2 Szubin
 7. Nikola Mucha – kl. III SP Kowalewo Wlkp.
 8. Maria Lubawy – grupa Motylki oddział przedszkolny przy SP 2 w Szubinie
 9. Stanisław Walkiewicz – grupa Motylki oddział przedszkolny przy SP 2 w Szubinie

Nagrody i dyplomy wręczyli: ks. Jacek Pawelczyk – jeden ze sponsorów nagród oraz Anna Pokorzyńska.

 

      Drugim wydarzeniem był Konkursu Wiedzy o Fatimie, w którym wzięło udział osiem trzyosobowych drużyn. Uczniowie  reprezentowali następujące szkoły: po 2 zespoły z gimnazjum w Kowalewie, gimnazjum nr 1 i nr 2 w Szubinie oraz zespoły ze szkół podstawowych w Królikowie i w Szubinie.  

Najlepszym okazał się zespół uczniów Gimnazjum nr 2 w Szubinie w składzie: Jagoda Koguciuk, Stanisław Moska oraz Szymon Kluska. Drugie i trzecie miejsce przypadło uczniom Gimnazjum nr 1 w Szubinie : odpowiednio I zespół tworzyli: Amelia Pechta, Klaudia Jakubiak i Wiktoria Sucharska oraz II zespół w składzie: Lidia Nowak, Dawid Gelert i Kamil Kmieć. 

  Laureaci Konkursu Wiedzy o Fatimie  otrzymali nagrody książkowe, ufundowane przez Dyrekcję Gimnazjum nr 1 w Szubinie, pozostałym uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i książeczki opisujące cudowne wydarzenia z Fatimy.

Nad przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie: p. Hanna Walter, ks. dziekan Tadeusz Lesiński oraz ks. Jacek Pawelczyk, proboszcz  parafii św. Andrzeja Boboli.

Organizatorki konkursów były: p. Jolanta Makowiecka, katechetka z Gimnazjum nr 1 w Szubinie  i p. Anna Pokorzyńska, katechetka z SP nr 2 w Szubinie.

Całość zakończyła się słodkim poczęstunkiem oraz wspólną fotografią wszystkich uczestników spotkania.

więcej …