20. stycznia dzieci z klasy Ia zaprosiły  babcie i dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszonych gości powitały słowami:

Ślicznie gościom się kłaniamy
Niespodzianki dla Was mamy
Bijcie brawa cały czas
Wnuki będą bawić Was

Podczas występów dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, składały życzenia. Życzyły :ciepłych uśmiechów, dużo zdrówka, ekstra humoru, fantastycznych przeżyć, gości od święta, herbaty z cytrynką, jak najmniej siwych włosów, kochających wnuków, listów z serduszkiem, miłości,  na niepogodę kolorowego parasola, odrobinkę szaleństwa, pysznego ciasta, radości, tylko miłych dni, ulubionej książki do poduszki, wyjątkowych ludzi dookoła. Obdarowały ukochanych gości własnoręcznie wykonanymi kalendarzami i kolorowymi serduszkami. Następnie  zaprosiły do wspólnej zabawy . Karaoke, kalambury, wędrujące kapelusze, muzyczna zgadywanka  umiliły wspólnie spędzony czas. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Gości pożegnały słowami:

Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba

Znana to para, bardzo kochana, przez wszystkie dzieci jest szanowana.

No a gdyby ich nie było, dzieciom trudno by się żyło,

kto by bajki opowiadał, kto by mądre rady dawał?

Babcia i dziadek wciąż o nas dbają, tak jak rodzice bardzo kochają.

Dają nam w życiu wiele radości, nigdy nie szczędzą dla nas czułości.

foto: Oliwia Ożóg

foto: Roksana Ożóg