Uczniowie z klasy IIc, którzy uczęszczają na zajęcia kółka teatralnego, przygotowali przedstawienie pt. „Bajeczka o małpce”. Zaprezentowali je swoim koleżankom i kolegom z klas I-III oraz oddziałom przedszkolnym Motylkom i Żabkom. Występy obejrzeli również rodzice uczniów. Mali aktorzy zostali też zaproszeni do Przedszkola nr 2 w Szubinie, gdzie uatrakcyjnili swoją bajeczką zabawę mikołajkową. Zostali tam miło przyjęci przez panie wychowawczynie i dzieci. Zebrali wiele pochwał i gromkie brawa. Zabawa w teatr przynosi dużo radości, zarówno uczestnikom kółka jak i widzom. Uczy wytrwałości, cierpliwości, odpowiedzialności, radzenia sobie w nietypowych sytuacjach oraz poszukiwania rozwiązań. Jest znakomitą okazją do integracji grupy. Wszystkie słowa uznania dają dzieciom satysfakcję i są motywacją do dalszej pracy.

Grażyna Witkowska