19 kwietnia 2016r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, sprawdzenie umiejętności rozwiązywania zadań tekstowych oraz wyłonienie Mistrza Matematyki Szkoły Podstawowej nr2 w Szubinie. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z klas trzecich. Uczestnicy rozwiązywali zestaw pięciu zadań tekstowych.

WYNIKI KONKURSU

Mistrzem Matematyki Szkoły Podstawowej nr2  został

Rafał Kuczbański z kl. IIIb

II miejsce: Hubert Trzepacz kl.IIIb

III miejsce: Maria Ucińska kl.IIIb

Krzysztof Lubawy kl.IIIb

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział i drobne upominki.

Uczniowie, którzy zajęli równorzędne trzecie miejsce, wzięli udział w dogrywce, która wyłoniła  trzeciego reprezentanta na Gminny Konkurs Matematyczny.

W Gminnym Konkursie Matematycznym, który odbędzie się 12 maja 2016r. w Szkole Podstawowej nr1 w Szubinie, naszą szkołę będą reprezentować: Rafał Kuczbański, Hubert Trzepacz i Maria Ucińska.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sylwia Kral

Grażyna Witkowska