21 marca w Zespole Szkół w Szubinie w ramach projektu “Smak Słowa” organizowanego przez Szubińskie Towarzystwo Kulturalne wraz z Rejonową Biblioteką Publiczną w Szubinie i Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas trzecich należących do kółka teatralnego z pedagogiem p. Małgorzatą Borkowiak. Tematem spotkania było rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci oraz kształtowanie nawyku czytania. Pani Małgorzata Borkowiak przekazała rodzicom wiele cennych, praktycznych rad, jak zachęcać dzieci do czytania.  Podkreśliła znaczenie kontaktu dziecka ze słowem pisanym, gdyż rozbudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo i rozwija więzi między rodzicem a dzieckiem. Przedstawiła kilka pozycji książkowych ułatwiających naukę czytania oraz bestsellery, po które najchętniej sięgają dzieci.

Serdecznie dziękujemy

Organizatorzy: