13 lutego w sali Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią, szkole realizującej program szkoleniowy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, odbył się po raz pierwszy turniej Nakielskiej Akademii Siatkówki. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły. W całym turnieju wystąpiło łącznie 25 drużyn składających się w sumie z 54 zawodniczek i zawodników podzielonych na trzy kategorie wiekowe: dziewczęta klasy V-VI oraz chłopcy klasy IV i V-VI. Drużyny rywalizowały ze sobą w grach dwójek siatkarskich. Grano do dwóch wygranych setów do 10 punktów, a ewentualny trzeci set do 5 punktów. Cały turniej przebiegał w atmosferze siatkarskiej walki i ogromnych sportowych emocji.

W kategorii chłopców klas IV nasze pary zajęły miejsca(na 8 par biorących udział):

  1. Bartkowiak Łukasz/Kubiak Tymon
    4. Kalinin Jędrzej/Werbicki Oskar
    5. Borowski Filip/Hodana Joachim

To ogromny sukces tych chłopców, którzy mieli po raz pierwszy okazję zagrać w turnieju piłki siatkowej.

W kategorii chłopców klas V-VI nasze pary zajęły miejsca(na 14 par biorących udział):

1.Kusiak Krzysztof/Król Jakub

  1. Jakubowski Igor/Cieśla Szymon/Gluba Gracjan
  2. Paszkiewicz Dawid/Pawłowski Filip
  3. Paszkiewicz Jacek/Świder Michał

 

Oprócz ogromnej satysfakcji i radości, każdy uczestnik otrzymał słodki upominek a najlepsze pierwsze trzy drużyn dodatkowo medale. Wszystkie upominki oraz medale wręczał ambasador Nakielskiej Akademii Siatkówki Łukasz Blamowski.

 

phoca_thumb_l_IMG_0875                                                                                                                                                         więcej …