17 września uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Komendy Policji Szubinie asp. Krzysztofem Kociałkowskim. Dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem.

foto: Patrycja Mikoś

Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Pan policjant uczulił także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem. Przypomniał, że przywilej jazdy na przednim siedzeniu samochodu dotyczy tylko tych, którzy mają ukończone 12 lat.

foto: Rozalia Błoch

Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.

Katarzyna Sztuba