7.05.2021r. uczniowie klas trzecich  Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy pn. „Znam swój kraj”.  Przystąpiło do niego 12 uczniów: po czterech reprezentantów z klasy  III a, III b, III c.

Konkurs miał formę testu z pytaniami zamkniętymi .  Składał się z 21 zadań, za które można było uzyskać 24 punkty. Na ich wykonanie uczniowie mieli 45 minut.

Prace oceniła komisja w składzie: Alina Rzadkiewicz – nauczyciel, Bogusława Ryska – pedagog szkolny.

Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dokonała Pani wicedyrektor Maria Żemojtel.

Uczestnicy konkursu wykazali, że interesują się historią naszego kraju oraz Polską współczesną, znają fakty historyczne, życiorysy wybitnych Polaków, symbole narodowe. Posiadają podstawowe wiadomości z geografii Polski, orientują się na mapie Polski oraz znają sąsiadów naszego kraju.

Wyniki konkursu:

I miejsce:   Berka Marcel kl. III c

II miejsce:  Gumienna Antonina kl. III b, Kłosowska Zuzanna kl. III b

III miejsce:  Drozd Hanna kl. III a, Konwińska Julia kl. III c

Wyróżnienia:

Martyna Dzięciołowska III c

Oliwia Gackowska III a

Julia Wąsik III a

Lena Trzeciak III a

Nikola Tubacka III b

Jagoda Bednarczuk III b

Liliana Bodziony III c

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Alina Rzadkiewicz