W środę 22 listopada 2017 r. gościliśmy w świetlicy szkolnej Panią Irenę Dobosiewicz – pisarkę z Szubina. Zaprosiliśmy wszystkie grupy przedszkolne: „Motylki”, „Żabki” oraz „Biedronki”, a także klasę III B ze Szkoły Podstawowej. Pani Irena Dobosiewicz z wykształcenia jest pielęgniarką, a na co dzień pracuje w Szubińskim Szpitalu. W każdej wolnej chwili realizuje swoją największą pasję jaką jest pisanie. Debiutem pisarskim Pani Dobosiewicz była książka „Przerwane więzy”. Natomiast jak zaznacza, powieść „Na przekór” powstała z potrzeby serca. Inne wydane przez autorkę powieści to: „Wyrokiem sądu” oraz „Przeklęta tajemnica”. Jednak najbardziej, Pani Dobosiewicz lubi pisać wiersze dla dzieci. Największą inspiracją dla autorki są jej wnuczęta: Małgosia, Zuzia oraz Ariel. Podczas spotkania z przedszkolakami, pisarka rozpoczęła swoją prezentację od przeczytania wierszyka zatytułowanego „Łobuziak”, pomogła jej w tym Zuzia Dobosiewicz, która pięknie zaprezentowała utwór. W dalszej części spotkania Pani Dobosiewicz umilała czas dzieciom, czytając swoje utwory. Uczniowie usłyszeli: „Strajk Mikołaja”, „Porządki”, „Rozbrykane abecadło”, „Zabawę z kotkiem” i kilka innych wierszyków. W kolejnej części spotkania chętne dzieci recytowały swoje ulubione wiersze. Najpierw Julka zadeklamowała wiersz zatytułowany „Przyjaciele zajączka”, a następnie Marcin zaprezentował   rymowankę zatytułowaną „Murzynek Bambo”. Na koniec spotkania wykonaliśmy wspólne zdjęcie ze wszystkimi przybyłymi dziećmi oraz wnuczkami pisarki. Serdecznie dziękujemy Pani Irenie Dobosiewicz za wizytę w naszej świetlicy.