We wtorkowe przedpołudnie Żabki i Motylki wybrały się z wizytą do Muzeum Ziemi Szubińskiej by uczestniczyć w lekcji  poświęconej tradycjom wielkanocnym. Spotkanie rozpoczęło się od emisji filmu pt. „Jajko kury”, podczas którego  dzieci dowiedziały się ile kura znosi jajek oraz w jakiej temperaturze i jak długo je wysiaduje.

Następnie przedszkolaki zwiedziły wystawę okolicznościową oraz poznały zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi w naszym regionie. Oglądały zgromadzone pisanki, kraszanki, palmy oraz omówiły zawartość  wielkanocnego koszyka – święconki.

Wizyta w muzeum zakończyła się wykonaniem kartek z życzeniami, które dzieci zabrały ze sobą do domów. Dziękujemy Pani Kasi Tatar za interesujące zajęcia i z niecierpliwością czekamy na kolejne!

Magda Błażyńska

Natalia Łużyńska