W środę, 22 lutego 2017r. przedszkolaki z grupy Żabki i Motylki wyruszyły w podróż do słonecznej Italii. Podczas zajęć dowiedziały się, gdzie na mapie Europy leżą Włochy i z czego słyną. Poznały największe miasta, ich zabytki i flagę Włoch. Nauczyły się kilku zwrotów grzecznościowych w języku włoskim. Najbardziej wyczekiwanym punktem dnia było pieczenie i degustowanie pizzy. Ciasto przygotowała pani Alina Rzadkiewicz, a dzieci ułożyły ulubione składniki. Tradycyjna włoska potrawa wyglądała apetycznie, była smaczna i została szybko spałaszowana. Miłym akcentem dnia była nauka podstawowych kroków narodowego tańca „Tarantella” z panią Dobromiłą Swosińską i piosenki „Włoskie wakacje”.  Podczas odpoczynku przedszkolaki w zabawie wg M. Bogdanowicz „Włoska pizza” wykonywały dziecięce masażyki. Nie zabrakło też działań plastycznych i konstrukcyjnych. W grupach 5-6  osobowych dzieci wykleiły kolorowe pizze i zbudowały z klocków poznane zabytki Rzymu.

Włoski dzień był pełen wrażeń i atrakcji.

Sylwia Kral, Alina Rzadkiewicz