25 października obchodziliśmy Dzień Kundelka. Z tej okazji przedszkolaki przyniosły swoje ulubione maskotki – pieski. Każdy zaprezentował swojego pluszaka, prowadząc go na smyczy. Podczas zajęć dzieci odwiedziła suczka Maja ze swoim właścicielem. Maja radośnie przywitała siedzące na dywanie dzieci, merdała ogonem i chciała się bawić. Pan Mariusz Rzadkiewicz (właściciel psa) opowiedział, jak należy opiekować się zwierzęciem. Dzieci zrozumiały, że posiadanie psa to obowiązek i odpowiedzialność. Maja chętnie podawała łapę, przynosiła swojemu panu pochowane zabawki i posłusznie reagowała na komendy. W nagrodę otrzymywała od dzieci przysmaki. W drugiej części zajęć przedszkolaki wysłuchały bajki edukacyjnej „Smutasek”. Nawiązując do treści bajki wszystkie zgodnie stwierdziły, że pies to żywa istota, a nie zabawka, którą można oddać do schroniska, gdy się znudzi. Były też zagadki o psach z filmów animowanych dla dzieci. Potem przyszedł czas na pracę plastyczną. Każde dziecko wykonało dla siebie maskę psa, a wspólnie – budę. W przerwach między działaniami słuchaliśmy piosenek o czworonogach. Na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa z bohaterami dnia.

Przedszkolaki udowodniły, że potrafią dbać o zwierzęta. Przez cały tydzień zbierały pieniądze i karmę dla psów ze schroniska. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w akcję. Każda przyniesiona puszka i złotówka to wielka pomoc, dar serca, który pozwoli ocalić bezdomne psy.

Serdecznie dziękujemy panu Mariuszowi Rzadkiewiczowi za poświęcony czas i cenną lekcję.

Sylwia Kral i Alina Rzadkiewicz