02.03.2016r. Zespół Szkół w Szubinie był współorganizatorem przemarszu na Szubiński Rynek. Celem akcji było zachęcenie wielu ludzi do oddania szpiku kostnego. Uczniowie szubińskich szkół przemaszerowali w barwnym korowodzie, gdzie na transparentami na których widniały napisy „Pomóż Oli i innym”, „Dla Ciebie to 5 minut, dla kogoś całe życie”, „Pomóż chorym na raka krwi”.

szpik 2 szpik 4 szpik 3  szpik 1

Na rynku przekazano zebranym wiele informacji o białaczce oraz, przeszczepie szpiku kostnego. Zachęcano do pomocy chorym. Poinformowano, iż rejestracja odbędzie się w niedzielę 6 marca2016r. o godz.10.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Libelta w Kcyni, Nowy Szpital w Nakle i Szubinie, Żnińskim Dom Kultury . Ponadto Samorząd uczniowski SP zorganizował zbiórkę pieniędzy na ten cel. Samorząd zebrał 300,00 zł.