Realizując działania edukacyjne związane z Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych 4 marca 2020 uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie wraz z opiekunami Małgorzatą Kowalską, Agnieszką Mielczarek i Mariolą Polańską uczestniczyli w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w prelekcji kustosz Kamili Czechowskiej o „Żołnierzach Wyklętych”. Obejrzeli wystawę i film o Witoldzie Pileckim (1901-1948), rotmistrzu kawalerii Wojska Polskiego, uczestniku wojny polsko-bolszewickiej, kampanii wrześniowej 1939, współzałożycielu Tajnej Armii Polskiej, żołnierzu Armii Krajowej, dobrowolnym więźniu i organizatorze ruchu oporu w KL Auschwitz. Witold Pilecki był autorem raportów o Holokauście. Po wojnie był oskarżony, torturowany przez władze komunistyczne i skazany na śmierć w 1948r.