10 września w oddziałach przedszkolnych świętowano Narodowy Dzień Sportu. Ten dzień to inicjatywa społeczna organizowana przez Fundację Zwalcz Nudę wspólnie z partnerami – instytucjami propagującymi sport. Celem akcji jest promowanie aktywności, zdrowego trybu życia, sportu i różnych dyscyplin sportowych.
W Olimpiadzie uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Zawodnicy startowali w starannie dobranych konkurencjach lekkoatletycznych zawierających ćwiczenia stymulujące równomierny rozwój. Dzieci biegały, rzucały oszczepem, skakały w dal, rzucały dyskiem, a także pokonały mini maraton. Zawodom towarzyszyły ogromne emocje.
Dzieci z bardzo dużym zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach. Dzięki Olimpiadzie przedszkolaki mogły rozwijać swoją aktywność fizyczną, poszerzały zainteresowania sportowe, integrowały się, a przy okazji zawody sprawiły im wielką radość. Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami. Udział w Olimpiadzie był dla dzieci wielkim wyróżnieniem. W czasie trwania zawodów dzieci mogły krzyczeć, śmiać się, a niektóre poczuć, jak smakuje prawdziwe zwycięstwo.
Entuzjazm i sportowa postawa przedszkolaków zostały nagrodzone słodkościami.

Organizatorzy:

Emilia Hilscher