7 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szubin w Piłce Siatkowej Chłopców. Do rywalizacji w turnieju zgłosiło się 5 zespołów: Szkoła Podstawowa w Kowalewie, Kołaczkowie, Rynarzewie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 2, obie z Szubina. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, których zwycięzcy zmierzyli się w finale. W meczu o pierwsze miejsce spotkały się zespoły z Kowalewa oraz gospodarz turnieju – Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie. Uczniowie z Szubińskiej Dwójki nie pozostawili złudzeń pokazując, która drużyna jest lepsza i wygrywając w wielkim finale 2:0, a tym samym broniąc tytułu najlepszej drużyny siatkarskiej w gminie Szubin. Zwycięstwo zapewniło awans do kolejnego turnieju – Mistrzostw Powiatu Nakielskiego. Odpowiedzialnymi za przygotowanie zawodników do zawodów byli p. Rafał Witkowski oraz p. Mateusz Smoliński.

Fot. p. Beata Danielewska – Szymczak