Sezon na pyszne owoce trwa. Pamiętały o tym dzieci z oddziałów przedszkolnych i własnoręcznie przygotowały pyszną i zdrową sałatkę owocową. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, kiwi, pomarańcze, mandarynki i winogrona. Na widok tak smakowitych owoców każdy ochoczo zabrał się do pracy. Najpierw dzieci dokładnie umyły owoce i ręce, a potem ubrały fartuszki, w których wyglądały jak prawdziwi mali kucharze. Każdy dostał deskę i nożyk. Dzieci samodzielnie kroiły i komponowały skład sałatki. Przyrządzanie jej dało dzieciom wiele satysfakcji. Sałatki smakowały wyśmienicie.

Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm.

Sylwia Kral, Alina Rzadkiewicz