13 kwietnia 2016 roku w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród laureatom i uczestnikom KONKURSU PLASTYCZNEGO  ,,KSIĄŻKA MÓJ PRZYJACIEL – PROJEKT OKŁADKI KSIĄŻKI” .

Celem przeprowadzonego konkursu było promowanie czytelnictwa wśród dzieci, kształtowanie wyobraźni plastycznej, wyzwalanie aktywności twórczej oraz zaangażowanie uczniów klas I – III z ,,Szubińskiej Dwójki” w obchody 70 – lecia RBP w Szubinie.

Jury w składzie:

Dyrektor RBP w Szubinie Mirosław Rzeszowski

Pracownik Działu Gromadzenia RBP w Szubinie Grażyna Rusin

Pracownik Oddziału dla Dzieci RBP w Szubinie Maria Mańkowska

wyłoniło 10 równorzędnych zwycięskich prac uczniów oraz przyznało 29 wyróżnień.

Zwycięzcy:

Maria Ucińska III b

Cyprian Walkiewicz III a

Aleksy Wójtowicz II b

Uroczystość rozpoczęła pani Maria Mańkowska, która wspólnie z panią Sylwią Krajewską i panią Kariną Kuźniak – Garstecką wręczyły dyplomy oraz nagrody laureatom i pozostałym uczestnikom konkursu.

Spotkanie uatrakcyjnił występ uczniów z klasy II c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie. Dzieci  pod kierunkiem pani Kariny Kuźniak – Garsteckiej przeniosły wszystkich w wierszowany świat polskich poetów literatury dziecięcej. Uczniowie wystąpili w inscenizacji wierszy ,,Pomidor” J. Brzechwy oraz ,,Pomidorek” D. i K. Jagiełło.

Po części artystycznej goście podziwiali projekty plastyczne dzieci zgromadzone w bibliotece.

Imprezę zakończył słodki poczęstunek.

Laureatom serdecznie gratulujemy. Cieszymy się, że prace uczniów będą ozdobą zaprzyjaźnionej z nami Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie podczas obchodów 70- lecia jej powstania.

Bardzo dziękujemy sponsorom za wsparcie finansowe w organizacji wydarzenia.

Organizatorzy: Sylwia Krajewska, Karina Kuźniak – Garstecka, Magdalena Wojtas – Gnat SP z nr 2 w Szubinie, Pracownicy RBP w Szubinie