25 czerwca 2021 r. o godz. 10.00 na placu apelowym naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 7 i 8.

             Po wprowadzeniu sztandaru szkoły został odśpiewany hymn państwowy. 

         Następnie wszystkich zgromadzonych przywitała pani dyrektor Gabriela Rojek. Podziękowała  uczniom  i  nauczycielom  za  ciężką  pracę w tym trudnym i specyficznym roku. Gratulowała młodzieży wysokich wyników i osiągnięć oraz wytrwałości, szczególnie podczas nauczania zdalnego. Później głos zabrał Przewodniczący Rady Rodziców pan Paweł Grochala, który pogratulował uczniom i życzył im udanych wakacji.

            Kolejnym punktem uroczystości było pożegnanie nauczycieli, którzy przeszli na emeryturę. Pani dyrektor Gabriela Rojek podziękowała pani wicedyrektor Marii Żemojtel oraz panu Stanisławowi Adamczykowi za wieloletnią pracę, trud i serce włożone w edukację i wychowanie wielu pokoleń młodych ludzi. Pożegnano również panią Izabellę Bodnar, która podjęła pracę w innej placówce.

            Nastąpiła bardzo ważna chwila przyznania Honorowego Tytułu Przyjaciela Szkoły”. W tym roku to zaszczytne miano nadano pani Agnieszce Konowalskiej. Pani dyrektor serdecznie podziękowała również członkom Rady Rodziców za całoroczne zaangażowanie i pracę na rzecz naszej szkoły.

            Następnie nagrodzono sukcesy najlepszych sportowców z naszej szkoły oraz laureatów konkursów przedmiotowych. Rodzicom laureatów dyrekcja szkoły wręczyła listy gratulacyjne.

Tradycją uroczystości zakończenia roku szkolnego jest odczytanie Złotej Księgi, w której znajdują się nazwiska uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem oraz osiągnęli sukcesy w konkursach i zawodach sportowych. W tym roku szkolnym księgę odczytała pani Małgorzata Kowalska.

  Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie im przez wychowawców świadectw. Najpierw otrzymali je uczniowie klas 7, a później 8. Przedstawiciele Klasowych Rad Rodziców wręczyli nagrody książkowe uczniom, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem.

Na zakończenie uroczystości koleżanki z klasy 7, w imieniu pozostałych uczniów, pożegnały ósmoklasistów. Życzyły im powodzenia i wielu sukcesów na kolejnym etapie edukacji.

Niejednemu absolwentowi zakręciła się łza w oku, gdy żegnał się z kolegami i koleżankami oraz gronem pedagogicznym. Były to lata wytężonej pracy, ale również przyjaźni, nowych doświadczeń i na pewno przez wiele lat będą wspominać mury Szubińskiej Dwójki.

Naszym absolwentom życzymy wielu sukcesów, wiary w swoje możliwości, wspaniałych pomysłów i realizacji marzeń! A wszystkim uczniom bezpiecznych i udanych wakacji!

 

 

foto: Agnieszka Ryska

więcej

 

foto: Aleksander Ryska

więcej