18 października 2018 roku w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas drugich i trzeciej z panem leśniczym. Gość, Pan Jakub Sokołowski na co dzień pracuje w Nadleśnictwie Szubin. Przybył do naszej szkoły, aby przeprowadzić wyjątkową lekcję o lesie. Opowiedział dzieciom o zwierzętach żyjących w polskich lasach oraz zaprezentował wiele ciekawych eksponatów. Uczniowie oglądali plansze przedstawiające zwierzęta, postacie zwierzaków wykonane z naturalnych elementów oraz porzucone poroża jeleni i saren. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o ptakach, szczególnie o tych najmądrzejszych, czyli o krukach, gawronach, srokach i orzechówkach. Niezwykłe zainteresowanie wzbudziło opowiadanie pana leśnika o wilkach, lisach, borsukach i dzikach. Uczniowie podziękowali leśniczemu za przeprowadzenie ciekawych zajęć, wręczając mu drobne upominki. 

            Następnie dzieci udały się na boisko szkolne, gdzie uczestniczyły w zorganizowanym dla nich ognisku. Tam, ze smakiem zjadły upieczone kiełbaski i chleb.

           Po posiłku, uczniowie brali udział w zabawach ruchowych, konkurencjach  przyrodniczych prowadzonych w języku angielskim oraz zawodach sportowych na boisku wielofunkcyjnym.

            Zabawie i radości nie było końca.

więcej

Wychowawcy klas drugich i trzeciej