We wtorek, 12 czerwca 2018 r. Biedronki, Motylki i Żabki uczestniczyły w II edycji edukacyjnej gry miejskiej „Szubin – nasza mała ojczyzna”. Celem gry było stworzenie dzieciom okazji do spotkania z przedstawicielami miejscowych instytucji i lokalnej społeczności. Dzieci w trakcie realizowania określonych zadań poznały walory architektoniczne i historyczne swojej „małej ojczyzny”.

Miejscem startu był Szkoła Podstawowa nr 2, z której to dzieci udały się do Urzędu Miejskiego, gdzie stworzyły plakaty zachęcające do odwiedzenia Szubina. Następnie wybrały się do Szubińskiego Domu Kultury, w którym uzyskały informację o najbliższym wydarzeniu kulturalnym. W Rejonowej Bibliotece Publicznej czekało na nich kolejne ważne zadanie – odszukanie książki pt. „Szubin – Spacer z historią w tle” autorstwa Pani Kamili Czechowskiej i odpowiedzenie na pytanie: Kto ufundował zamek w Szubinie? Z RBP wyruszyliśmy do Muzeum Ziemi Szubińskiej, w którym należało znaleźć najstarszy eksponat. W dalszej kolejności udaliśmy się pod Kościół św. Marcina, gdzie musieliśmy odnaleźć popiersie Jana Pawła II i odpowiedzieć na pytanie kim był.

więcej

Zadanie finałowe odbyło się na Ruinach Zamku Sędziwoja. Czekały tam na dzieci dwa zadania – ułożenie flagi Szubina oraz rozwiązanie zadań na spostrzegawczość „Sokole Oko”. Po wykonaniu wszystkich zadań przedszkolaki uzyskały wskazówkę dotyczącą miejsca ukrycia skrzyni ze złotymi monetami.

Magda Błażyńska
Natalia Łużyńska