W dniach 21 – 27 kwietnia przedszkolaki z grupy Motylki i Żabki realizowały zagadnienia pod wspólnym tytułem „Dobra kondycja i dobre zdrowie, wszystko ci o nich przedszkolak opowie”.

            Dzieci odwiedziły gabinet pielęgniarki szkolnej i zapoznały się z jego wyposażeniem. Ważyły się i mierzyły za pomocą samodzielnie wykonanej miary. Podczas zainicjowanej zabawy wcielały się w role lekarzy i pacjentów. Uczyły się właściwej postawy i zachowania podczas wizyty u lekarza oraz rozpoznawania choroby po opisanych dolegliwościach. 

            Na spotkaniu z pielęgniarką, p. Kłosowską – mamą Natalii, dzieci dowiedziały się na czym polega jej praca. Poznały rodzaje środków opatrunkowych, uczyły się opatrywania ran i bandażowania.

            Po zajęciach każdy przedszkolak już wie, że aby być zdrowym trzeba dbać o higienę osobistą, właściwie się odżywiać i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, a w razie choroby stosować się do zaleceń lekarza.

            Dziękujemy Pani Bombickiej, Pani Kłosowskiej i Pani Woźniak za pomoc w realizacji tematów, poświęcony czas i dostarczone materiały – fartuchy, czepki, strzykawki i bandaże.

 

więcej

Sylwia Kral i Alina Rzadkiewicz