Odyseusze z naszej szkoły w składzie: Aleksandra Kabulla, Katarzyna Słowińska, Martyna Stefanowicz, Emil Nowak, Hanna Marchlewska i Weronika Świtalska wraz z trenerkami Izabelą Terzimann i Dorotą Skupiewską w niedzielę, 6.03.2016 r. wzięli udział w eliminacjach regionalnych „Odysei Umysłu” w Łodzi. W swojej grupie wiekowej okazali się najlepsi, zajęli 1. miejsce. W związku z tym awansowali do Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłu, który odbędzie się w dniach 2 – 3 kwietnia w Gdyni.
Odyseusze w Łodzi musieli wykazać się kreatywnym i krytycznym myśleniem, umiejętnością pracy w grupie i talentem aktorskim. Konkurs składał się z dwóch etapów. Najpierw drużyna zaprezentowała oryginalne przedstawienie pt. „Między nami zwierzakami”, które przygotowywała przez kilka miesięcy. Następnie Odyseusze musieli rozwiązać problem spontaniczny, czyli tzw. „spontan”. Po podsumowaniu wyników z tych dwóch konkurencji, nasi Odyseusze uzyskali największą liczbę punktów.
Wyjazd do Łodzi nie byłby możliwy bez wsparcia wielu osób. „Odyseusze” wraz z trenerkami chcieliby podziękować: pani dyrektor Zespołu Szkół w Szubinie, Gabrieli Rojek, Firmie Transportowej „MARCO-POLO” Wojciech Mastalerz, pani Magdalenie Kłosowskiej oraz wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki. Bardzo dziękujemy!

  więcej