2 września 2019 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.    Na boisko szkolne przybyli uczniowie klas I – III szkoły podstawowej wraz z towarzyszącymi im rodzicami. Pani dyrektor Gabriela Rojek uroczycie powitała zgromadzonych, a nowym uczniom przedstawiła ich wychowawczynie. Następnie przypomniała o ważnej dla wszystkich Polaków 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Panie Agnieszka Grobelna – Staniszewska, Mariola Polańska oraz Dobromiła Swosińska, wspólnie z uczniami starszych klas, przedstawiły wzruszający montaż muzyczno – literacki, upamiętniający rozpoczęcie II wojny światowej.

Po apelu uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami. Pierwszoklasiści zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie utworzyli nowe klasy I a, I b i I c. Później wspólnie z wychowawczyniami i rodzicami po raz pierwszy poszli do swoich sal lekcyjnych.

Pierwszy szkolny dzień na pewno pozostanie w pamięci zarówno uczniów, jak i ich rodziców.