1.03.2019r., w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Data została wybrana nieprzypadkowo, gdyż był to Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy. Wspaniale, że szkolne grono czytelników powiększyło się właśnie tego dnia!

Dzieci odwiedziły bibliotekę i zapoznały się z zasadami korzystania z wypożyczalni i czytelni. Dowiedziały się, z jakich działów mogą korzystać i przede wszystkim, w jaki sposób mogą wypożyczać książki. Pierwszoklasiści bezbłędnie odgadywali zagadki o tematyce bibliotecznej oraz przeszli „egzamin na czytelnika”, czym udowodnili, że doskonale wiedzą, jak należy zachowywać się w bibliotece, a następnie wypowiedzieli uroczystą przysięgę Małego Czytelnika.

Każdy Pierwszak otrzymał na pamiątkę pasowania Sówkę Czytelniczkę, która lubi być karmiona głośnym czytaniem, choćby kilku zdań dziennie. Na zakończenie pasowania dzieci wypożyczyły książki. W organizacji spotkania pomagały uczennice należące do Stowarzyszenia Miłośników Biblioteki.

Małym Czytelnikom życzymy samych pięknych przeżyć literackich!

Klaudia Posłuszna