9.05.2018 roku nauczyciele wychowania fizycznego Małgorzat Jaroch, Rafał Witkowski, Tadeusz Brzykcy zorganizowali lekcję poświęconą wioślarstwu. Na ich zaproszenie do naszej szkoły przybyli reprezentanci klubu wioślarskiego LOTTO-Bydgostia. Po krótkim wprowadzeniu w tajniki wioślarstwa odbyły się wyścigi na ergonometrach na dystansie 250 metrów. Rywalizacja była bardzo zacięta. Chęć zwycięstwa powodowała, że technika często ustępowała na rzecz siły. Zawodnicy i zawodniczki dość często w ferworze walki spadali z łódek do wirtualnej wody.  Nie przeszkodziło to jednak w uzyskaniu dobrych i bardzo dobrych wyników. Oglądanie zmagań na wyświetlonej grafice powodowała żywiołowe reakcje publiczności prowadzącej doping swoich kolegów i koleżanek.  Dzięki zorganizowaniu tych zajęć uczniowie zapoznali się nową dla nich dyscypliną sportową i przekonali się, że wiosłowanie nie jest tak proste jak wygląda.