W piątek, 13 stycznia 2017 r. odbył się konkurs recytatorski pt. „Tobie, Polsko, kropla krwi wrzącej”, który miał miejsce w Muzeum Ziemi Szubińskiej z okazji 98. rocznicy zwycięstwa w Powstaniu      Wielkopolskim.

Zespół Szkół w Szubinie reprezentowali Stanisław Moska i Mikołaj Cyganek z gimnazjum (obaj kl. IIIB) oraz ze szkoły podstawowej, Dominika Luchowska (kl. VB), Zofia Fojucik (kl. VIC),                Julia Guss (kl.VIB), Jędrzej Kalinin (kl.VB) i Przemysław Warjan (kl.VB).

Konkurs miał propagować nie tylko kunszt recytacji oraz literatury samej w sobie. Miał on również przypomnieć uczestnikom o tym, jak ważne w historii Polski było Powstanie Wielkopolskie oraz to, czym jest dla nas patriotyzm – wartość niemalże zapomniana w XXI wieku.

Spośród uczniów Zespołu Szkół w Szubinie, jako jedyny miejsce na podium zajął Stanisław Moska z gimnazjum (3 miejsce).

foto: Patrycja Mikoś