W ubiegłym roku szkolnym dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych wraz z opiekunką – p. Anną Pokorzyńską zorganizowały akcję „Dar serca dla misji”. Akcja ta, która była przeprowadzona w naszej „Dwójce” w Tygodniu Misyjnym, Tygodniu Miłosierdzia i w Wielkim Poście, polegała na zbiórce ofiar do puszek wśród uczniów. Od kilku lat wspieramy naszymi ofiarami ks. Jakuba Szałka – misjonarza w Czadzie. Tym razem ofiary były przeznaczone na budowę studni. We wrześniu, przekazaliśmy Księdzu Misjonarzowi, w czasie Jego pobytu w Szubinie, zebraną sumę. W tym miesiącu otrzymaliśmy list z  podziękowaniem wraz ze zdjęciem Jego małej trzódki, które zamieszczamy poniżej. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu ks. Jakuba i swoim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

List księdza Jakuba Szałka.